Montessori  mängurühm 3-6-aastastele lastele

Mida mängurühmas tehakse?

Mängurühma ruum on ettevalmistatud järgides Montessori pedagoogikat ja selle ainealasid. Esindatud on ettevalmistavad harjutused, heade kommete harjutused, igapäevaelu tööd, kultuuri valdkond, meeltevahendid, emakeel, matemaatika, geograafia ja bioloogia.

Iga laps läbib individuaalselt Montessori õppekava vastavalt oma arenguvajadustele. Mängurühma juhendavad AMI* 3-6 diplomikoolituse lõpetanud Jaanika Illend ja Kadri Nõlvak. Lapsevanemad saavad kindlad olla, et rakendame Montessori pedagoogikat autentselt. 

Lisaks saab mängurühmas koos mängida, liikuda ja laulda, lugeda raamatuid ning maalida, joonistada, liimida, lõigata ja voolida.

Kõik tegevused toimuvad Montessori vaimus – last austavalt ja tema iseseisvust ning keskendumisvõimet individuaalselt toetades.


Kus toimub mängurühm?

Mängurühm leiab aset Haapsalus, Posti 37 majas, esimesel korrusel peauksest paremat kätt asuvas ruumis. Maja kõrval asub meie õueala, kus eraldatud aiakeses saavad lapsed teha aiatöid, turnida ja mängida.


Kestus

Mängurühm toimub E-N kl 8:00-16:00. 


Vastuvõtt

Vastuvõtt on avatud 3-4,5a vanustele lastele.

Mängurühmaga on võimalik liituda vabade kohtade olemasolul kohe kui laps on saanud 3 aasta vanuseks või oskab enda mõtteid sõnadega väljendada, iseseisvalt tualetis käia ja end ise riietada.

Kui soovid lapse mängurühma registreerida, anna enda soovist märku: montessorihaapsalu@gmail.com


Toeta meid

Soovime, et lapsed saaksid mängurühmas autentsete Montessori vahenditega tööd teha. Vahendite soetamiseks asutasime vaderiprogrammi, mille kaudu on võimalik uut mängurühma ruumi toetada, hakates lemmikule Montessori vahendile vaderiks. Tutvu õppevahenditega siin: https://www.montessorihaapsalu.ee/toeta-meid/3-6-vahendid

Keskuse rühmade tegevust saad jälgida Instagramis: @montessorihaapsalu

*Mis on AMI?
1929. a Maria Montessori enda poolt asutatud ühingu Association Montessori Internationale eesmärk on Montessori pedagoogika terviklikkuse hoidmine ja säilitamine. AMI poolt kinnitatud standardid tagavad selle, et õppeprogrammide sisu on kooskõlas AMI koolituse sisuga üle maailma. AMI teadusliku pedagoogika rühm võtab arvesse ajakohaseid uuringutulemusi lapse arengu, hariduse ja neuroteaduse teemadel.
Loe pikemalt: Eesti Montessori Ühingu kodulehelt.